A következő címkéjű bejegyzések mutatása: black tote. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: black tote. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. december 29., szerda

finally tokidoki

Még november végén rendeltem magamnak egy táskát az amazonról és kezdtem azt hinni, h sosem fogom megkapni.  Amikor a nyomkövetésnél azt láttam, h már 2 napja Pesten rostokol  a csomagom írtam a vevőszolgálatnak, ahol adtak egy telószámot, ahol ismét adtak egy számot.. hogy én ezt mennyire imádom. Na az utolsó megadott elérhetőség volt a DHL vámosztálya, ahol egy roppant bunkó ügyfélszolgálatos hölggyel sikerült beszélnem. Én magam is ügyfélszolgálaton dolgozom és ilyen hozzáállással hamar eltanácsolnák az tuti. Olyan dolgokra gondolok, h amikor azt mondta, h küldtek nekem sms-t én pedig elmondtam neki, h semmiféle értesítést nem kaptam tőlük, ahelyett, h elnézést kért volna csak azt hajtogatta, h de bizony, ők kontaktáltak engem. Sőt, alig hagyta, h végig mondjak akár egy mondatot is, állandóan a szavamba vágott. Mindegy, legalább a melóját elvégezte, bár amikor még egyszer felhívott még mindig abban a na rendezzük le gyorsan stílusban beszélt velem. Amikor pedig végre sikerült rendbe tenni a papírokat, akkor a futár azon pampogott anyunak, h miért nincs feltüntetve a csomagon, h melyik emelet. Az tény, h ezt valamiért nem mentette el a rendszer, de az ne az én hibám legyen már, h ő hülye ahhoz, h megnézze a postaládán a kiírást vagy, h a pontos emelet és ajtószám nélkül ő kapásból a másodikon kezdi a keresést. Igen, mi az elsőn lakunk. A jövőben ha lehet tuti elkerülöm őket, mert abszolút nem ügyfél orientáltak.
A táska amúgy imádnivaló, ma egész nap ezzel rohangáltam, elég strapabírónak tűnik, tágas is, cuki. Egyetlen hibája, h nincs rajta semmi, amivel le lehetne zárni, így azt lehet, h utólag fogom pótolni:D


I ordered myself a bag (tote) from the amazon site but after a while I started to think, that I will never get it. The whole story was a big pain in the ass, but with a happy ending. When I ordered the bag I saw that tracking is available and the package will be carried by DHL. As a naughty little child I looked every day where my beloved bag is and I saw that it is not moving, it's still in Budapest. So I contacted the international customer service, they sent me a number, which I called and got another number. Yay, I'm lovin it. I called the last one, where I got a very grumpy and bounder (?) lady. She barely let me say anything, or finish any sentence. Also she said, that DHL sent me text message that there are problems with the paperwork, and when I replied that I got no message from them she just continued to repeat herself. I work as a helpdesk agent myself, and in this case the correct answet to the customer would have been: sorry that you did not receive our message, or anything like that. Her attitude is an absolute no go for this job. Ok, so she sent me the papers I had to fill out, I sent them back to her and got another call from her. She was still very rude, but at least she did her job. Then finally my package was proceeded so the courier guy took it to my mom and bitched about the missing door and floor number. Somehow the system did not save these data, when I placed my order, but I'm not responsible for his stupidity. I mean the numbers are on our mailbox, which is at the entrance of the house, in a very good to see position. Also even not knowing the correct floor and door number he went straight to the second floor, and started his quest from there. As you may guess, yes we live on the first floor. In the future I will try to avoid this company, cause they're totally not customer orientated.
So, to the bag, which I carried with myself the whole day, it's fantastic, the textile is great, it's cute and I just love it. Only con is that it has no secure closure, so I may add that later.


2010. január 31., vasárnap

my wishlist


Hiába van válság, hiába kell nagyon is odafigyelnem arra, h mire költök, azért van pár dolog, amit nagyon szeretnék megszerezi. A listán szereplő dolgok közül egy két cuccra megpróbálok majd lecsapni, remélem sikerülni fog:D

Even if I'm on a tight budget nowdays there all still some items I'm eyeing with. The list is not very long, and I know I won't get my hands on everything, but there will be definetly some things I will go for:D

MAC Ripe Peach Blush Ombre
 
Ez a pirosító olyan, mint egy dobozkába zárt naplemente, nagyon tetszik, és összekeverve a két színt egy kellemes barackos színt kapunk, ami csak nagyon kevés csillám van. Inkább selymes fényű, mint csillogó, ezért is lenne nagyon jó helye nálam. Hozzánk márciusban érkezik majd a Color Forecast kollekcióval.

This blush is like a tropic sunset in a pocket size, I love it, and when you swirl the two colors together you get a lovely peach blush. It isn't frosty, it has just a little shimmer, so I think it's perfect for an everyday look.


Benefit Sugarbomb
Eddig még sajnos nem sikerült egy Benefit terméket sem beszereznem, pedig sok jót hallottam már a márkáról. A Sugarbomb pirosító pedig egyenesen imádnivaló. A pirosító igazából négy színből áll, egy halvány rózsaszínből, egy erősebb pinkből, egy halvány barackból és egy hidegebb lilából. Ezek összessége nagyon kellemes színt ad, a csillogás pedig csak még elragadóbbá teszi. Sajnos mivel most figyelni kell a kiadásaimra, ezért inkább a MAC Ripe Peach pirosítóját fogom megvenni, mert ahhoz könnyebben és olcsóbban hozzájutok, mint a Sugarbombhoz. Aki viszont szeretné ezt a pirosítót magáénak tudni az a http://asos.com oldalról megrendelheti.

I don't own any Benefit items, but I heard a lot of good thins about the brand. The first thing that really caught my attention was their Sugarbomb blush. It has four little blushes, that swirled together give a lovely pinkish color to your cheeks. Sadly I have to watch my budget, so I think I will choose Ripe Peach over Sugarbomb, it easier for me to get, and cheaper.


Alice in Wonderland Palette
Ezt a palettát akarja az egész világ. Az amerikai Urban Decay márka már ezelőtt is adott ki ilyen palettákat, ezek a Book of Shadow I és II nevet kapták. Az Alice paletta a harmadik a sorban, és amolyan tisztelgés Tim Burton előtt. Imádom amúgy azt a palit, a filmjei szórakoztatóak és olyan szürreális képi világot képes teremteni, mint szerintem senki más. Alig várom, h megnézhessem a filmet:D A paletta a filmmel egy időben, azaz márciusban kerül nemzetközileg a boltokba, míg a szerencsés amerikai vásárlók már most megvehetik. A benne található 16 szín nem új, az Urban Decay a legjobb eladási mutatókkal, azaz a legkedveltebb 16 szemfestékét pakolta bele a palettába, ezen kívül a szokásokhoz híven két szemceruza és egy UDPP is helyett kapott még az összeállításban. Nekem sikerült anno szereznem egy UD palettát, és komolyan mondom, h isteni. A színek vibrálóak, jól pigmentáltak, finoman őrültek, könnyű velük dolgozni. A szemceruzáik pedig szintén nagyon élénk színűek, nem kenődnek, egész nap a helyükön maradnak, és egyszerűen imádnivalóak. Sajnos Magyarországon nem lehet kapni, így csak Angliából lehet majd megrendelni, ha minden igaz, és nagyon kevés reményt látok abban, h be tudok majd szerezni egyet magamnak, de a remény hal meg utoljára:D

It seems like the whole world wants this palette. Urban Decays third Book of Shadows palette drives everyone crazy. The Alice palette is an homage to the genius Tim Burton. By the way, I love his films, they are so amazing, and he can create a one of it's kind visual world for them, I can't wait to see the movie. The Alice palette contains Urban Decays 16 best selling shadows, two 24/7 eyeliners and of course a little UDPP. In the summer I managed to get myself the Get Baked palette from the brand, and it's amazing. The colors are vivid, have a great pay off, they are buttery smooth and easy to work with. The eyeliners are also great, they stay on the whole day long, and the colors are amazing. I want this palette so badly, all I can do is wait for march, and than hope to get one from England.


Denim Hobo
 
Imádom ezt a táskát, és kell nekem. Nincs nagyobb táskám, csak nagyon sportos, azt pedig nem vehetem fel mindennel, itthon pedig tele vannak a boltok mindenféle csili csálé táskákkal, de egyszerű, nem egy vállas táska nincs. Már évek óta keresek, de nincs. Ezért amikor ráakadtam erre a tatyóra nagyon megörültem. Egyszerű, állítható pánttal, és sötét farmer anyagból, tehát még strapabíró is. Remélem sikerül majd megrendelnem.

I love this bag, and I want it. I don't really have a bigger bag, thats not too sporty, so I have been looking for one for ages, but I only found ugly ones, that were definetly not my taste. I was so happy when I found this bag online, and I hope I can get one. It's big enough, it's simple, and it's made out of denim, so it won't be torn after a few times of wearing it. Cross fingers for me:D


Black Tote
Ez a másik táska, amivel szemezek, mert ez egy picit elegánsabb, csajosabb, és ami szuper benne, h lehet egy vállon is hordani, de akár hordhatom a hosszú pánttal is. Elég hely van benne pár könyvnek, és tele van apró zsebekkel a telefonnak, pénztárcának, apróságoknak, és még olcsóbb is mint a másik. Nehéz döntés lesz.

This is the other bag I'm eyeing with. It is great cause you can wear it as a crossbody or just as a shoulder bag. It has enough space, and even some little pockets for my mobile, my purse and other little goodies. Oh, and this one is also cheaper then the other one. It will be a hard decision.


Summer Bag
 
Ez a táska a csíkjaival és a formájával fogott meg, imádnivaló nyári táska lenne. Talán majd egyszer lesz rá keret, most nem.

This would be a lovely summer bag, maybe some day I can afford it.


Jewerly


  
  
  
  
Azt hiszem a cuki a legmegfelelőbb kifejezés ezekre a gyűrűkre:D

I think adorable is the perfect word for these rings:D

 
Copyright (c) 2010 babicsek's beauty bag. Design by WPThemes Expert
Themes By Buy My Themes And Cheap Conveyancing.